סגירת גדוד חרב היא אמירה ברורה: צה“ל מביע אמון מוחלט בחיילי הגדוד

מפקד גדוד חרב, סא“ל ראפאת חלבי, מספר בטור אישי על התחושות שמלוות אותו עם סגירת הגדוד || „עבורי זה יום חג. זו החלטה שמטיבה עם הנוער הדרוזי ומבטיחה שילוב מלא של העדה בחברה הישראלית“

בתאריך ה-18.5.15 התקבלה החלטה ע“י הרמטכ“ל בדבר סיום תפקידו ההיסטורי של גדוד חרב, ושילוב הנוער הדרוזי בכלל יחידות צה“ל. אני מסתכל על יום זה כיום חג, וממליץ גם לבני העדה לעשות כן. אין כל ספק שההחלטה בדבר פירוק הגדוד היא קשה וכואבת לכולנו, ויחד עם זאת – היא מטיבה עם הנוער הדרוזי, היא התחלה של שילוב מלא ואמתי בצה“ל ובחברה הישראלית כולה.

קשה לפרק בית חם ומשפחה שגדלו בה דורות רבים של חיילים, לוחמים ומפקדים לתפארת מדינת ישראל. ברור לכל כי לגדוד חרב תפקיד היסטורי בחיזוק הקשר המיוחד שנרקם בין העדה הדרוזית למדינת ישראל.

חיילי הגדוד והעדה עברו כברת דרך משמעותית על-מנת להגיע ליום זה. יום בו בו נאמרת אמירה חדה וברורה: צה“ל ומדינת ישאל מביעים אמון מוחלט בחיילי ולוחמי הגדוד. אמון מלא בשילובם וביכולותיהם להוביל יחד עם הנוער הישראלי את צה“ל להישיגם ולפסגות חדשות.

סגירת הגדוד מכריזה בקול כי אין כל הבדל בין נער ישראלי שגדל בצפון תל-אביב, בקיבוצים, בישיבות ההסדר, בדימונה, בקריית שמונה ובין נער ישראלי שגדל בכפר בית ג’אן, ירכא, מג’אר או דלית אל-כרמל.

המורשת המפוארת של גדוד חרב תמשיך להדהד כסמל לחיבור עמוק של העדה עם המדינה. הגדוד זכה בשל הישגיו המבצעיים בעשרות אותות ועיטורים, ולא מעט צל“שים אישיים ותעודות על עמידה במשימה, יוזמה, חתירה למגע ולחימה איתנה בשדה הקרב. הוא ספג אבדות כואבות בחיי אדם, והיה שותף מלא בכל מלחמות ישראל. הגדוד אולי נסגר, אך דרך חדשה מיד נפתחת.

Über עיתונאי מומחה אחים הרב לוי הישרדות

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com , http://achimlevi.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.