כיצד הופכים אוטובוס צבאי לאמבולנס מבצעי?

על מנת לייעל את פעילות הצוות הרפואי בעת אירוע רב נפגעים – אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה יצר אוטובוס לפינוי נפגעים קלים מהזירה || האוטובוס אובזר בכלל האמצעים הרפואיים הקיימים באמבולנס, אך יסיע מספר רב יותר של נפגעים

לראשונה: אוטובוס מיוחד לפינוי נפגעים קלים – נפגעי חרדה או פצעים שטחיים, פותח במרכז שיקום ואחזקה של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה (אט“ל), במטרה לייעל את עבודת הצוות הרפואי באירוע רב נפגעים כמו תאונה או פיגוע. האוטובוס מאובזר באמצעים רפואיים בסיסיים כמו של אמבולנס, אך יכול להסיע מספר רב יותר של נפגעים וחובשים. הפרויקט, בהובלתו של ראש אט“ל, אלוף יעקוב (קובי) ברק, מיועד כעת רק לאוגדת איו“ש, ויגיע אליה כפיילוט כבר בחודשיים הקרובים.

בעבר, על מנת לפנות במהירות האפשרית את הפצועים הקלים ממקום האירוע, הצוות הרפואי היה מעלה אותם על אמבולנסים סטנדרטיים שיכולים לפנות כ10-12 איש בכל פעם. האוטובוס החדש יאפשר הסעה של כ-26 איש במקביל, מבלי לפגוע ביחס החובשים-מטופלים. כלומר, כמו באמבולנס רגיל – חובש אחד ישגיח על כל שלושה פצועים. „באירוע רב נפגעים כמו תאונה קטלנית, ישנם מספר רב של נפגעי חרדה או פצעים שטחיים שאינם זקוקים לרופא שיטפל בהם באופן מיידי, אלא לפינוי ממקום האירוע“, הסביר מפקד מחלקת מסגרות, אע“צ (אזרח עובד צה“ל), ג’וני אסייג. „ברגע שהצוות הרפואי מסווג את רמות הפציעה, יש להתחיל במהירות האפשרית את הטיפול בפצועים הקשים על מנת להציל חיים, וכן לפנות את הפצועים הקלים כדי לתת גם להם מענה רפואי, ולשמור על סדר ורוגע במקום האירוע“, הוא פירט.

האוטובוס אמנם לא מיועד למתן טיפול רפואי, אך במידה ומצבו של אחד הנוסעים מדרדר – המענה הראשוני ינתן לו באופן מיידי. בנוסף, מותקנת בו מערכת קשר צבאית, והוא ממוגן חיצונית על מנת לאפשר נסיעה בטוחה באיו“ש. „סגן מפקד אוגדת איו“ש הגיע לכאן בעצמו ונתן את הדגשים שלו“, סיפר מתכנן הפרויקט במדור הנדסה, סגן אשרי אמסלם. „הוצאנו מאוטובוס צבאי סטנדרטי של האוגדה את הכיסאות, הארונות ושאר התכולה, ותכננו כיצד לארגן אותו מחדש בצורה היעילה ביותר להסעת נפגעים קלים. כולל מקום ייעודי לחובשים, למכלי מים, לשקיות עירוי ולאמצעי קשר“, הוא הדגיש.

Über עיתונאי מומחה אחים הרב לוי הישרדות

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com , http://achimlevi.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.