בטון ומלט: הפרויקטים החדשים של מחלקת הלוגיסטיקה בפיקוד הדרום

 

רגע לפני שהוא עוזב את תפקידו, קצין הלוגיסטיקה הפיקודי מספר על הפרויקטים שהוביל מתום מבצע „צוק איתן“, ולאורך השנה האחרונה. „לוחמים שהוכשרו בבא“ח גבעתי וחזרו אליו כמ“כים הופתעו מאוד. הבסיס נראה אחרת לגמרי“

שיפוץ נרחב של בסיס האימונים של גבעתי, הטמעת לקחי „צוק איתן“ ותיקון מוצבים בכל מרחב הדרום – אלו הם רק חלק מעבודתה של מחלקת הלוגיסטיקה בפיקוד הדרום בשנה האחרונה. לקראת סיום תפקידו של קצין הלוגיסטיקה הפיקודי, אל“ם טל כהן, הוא מדבר על הפרויקטים המרכזיים שהוביל.

תיקון ושיפוץ מוצבים בגזרה

עם תום מבצע „צוק איתן“, אשר גרר עומס של חיילים שהוקפצו אל מוצבי הדרום, נוצרו לא מעט פערים וליקויים בכל הקשור לשיפוץ המוצבים. עקב כך, החליטו אנשי הלוגיסטיקה של הפיקוד לצאת למבצע שיפוץ מקיף של כ-16 מוצבים בגזרת אוגדה 80 ואוגדת עזה.

„מיפינו את כל הליקויים בבסיסים. אנשי הבינוי נכנסו למוצבים ועברו בכל החדרים, האולמות והכיתות ועשו רשימה של כל מה שלא היה תקין“ אמר אל“ם כהן. „עובדים שונים מכל המקצועות הגיעו ולא יצאו עד שהמוצב היה מושלם. גם הלוחמים נרתמו והיו לכוח עזר. הצפי הוא שבתוך שנתיים ישופצו כל המוצבים“

מבחינה לוגיסטית, אחד הפרויקטים הכי גדולים בפיקוד הדרום הוא שיפוץ בא“ח (בסיס אימונים חטיבתי) גבעתי. „בחודשים האחרונים יצא לפועל פרויקט שיפוץ בא“ח גבעתי, לאחר מספר שנים של תכנונים“, המשיך אל“ם כהן. „לחיילים בגבעתי לוקח זמן להתרגל לזה. לוחמים שהוכשרו בבא“ח וחזרו אליו עכשיו כמ“כים הופתעו מאוד. הבסיס נראה אחרת לגמרי“.

לעומת האוהלים שהיו בעבר, כיום החיילים ישנים במבני בטון ממוזגים, עם מקלחות ושירותים משופצים היטב. „ממש בימים אלו מתחילה גם העבודה על מחנה קצעות – בסיס הטירונות“ חידש קצין הלוגיסטיקה הפיקודי. „בתחילת 2016 הפרויקט יקרום עור וגידים ונתחיל בהסבת הפלוגה הראשונה למבני בטון“.

הפקת לקחים ממבצע „צוק איתן“

מסקנות לוגיסטיות מהמבצע החלו להיאסף כבר במהלך הלחימה, ובהמשך יושמו ושופרו. על מנת להגביר את מהירות אספקת הציוד לשטח, יחידה לוגיסטית חדשה הוקמה באוגדת עזה, ומרכזים לוגיסטיים הוקמו בחטיבות המרחביות.

„היום יחידת הלוגיסטיקה באוגדה מחזיקה משאיות רבות ויכולה לתספק ולחמש את הכוחות באזור הרצועה, בין היתר גם מתוך מחשבה על השתתפות במערכה רב זירתית“, סיפר אל“ם כהן. „ברמת החטיבות, הקמנו מרכזים לוגיסטיים חטיבתיים שיהוו גוף נייד שמעביר ציוד ומשלים חוסרים במוצבים השונים“.

Über עיתונאי מומחה אחים הרב לוי הישרדות

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com , http://achimlevi.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.