חיילת נפצעה קשה בפיגוע דקירה, לוחמת שהייתה בנקודה הרגה את המחבל

בכיכר אדם במרחב בנימין דקר מחבל פלסטיני חיילת ופצע אותה אנושות || לוחמת מגדוד „קדם“ אשר הייתה בנקודה הרגה אותו. מפקד גדוד „קדם“: „המשימה שלנו היא שהטרור המתפרץ יתנגש בנו, ולא באזרחים שבשבילם אנחנו כאן“

„המשימה שלנו היא שהטרור המתפרץ יתנגש בנו, ולא באזרחים שבשבילם אנחנו כאן“, קבע הערב מפקד גדוד „קדם“, סא“ל אלעד אדרי בשיחה עם אתר צה“ל. את הדברים אמר בתגובה לאירוע הדקירה בכיכר אדם במהלכו הסירה לוחמת תחת פיקודו איום מצד מחבל לאחר שתקף את חברתה לכוח. „אני מצפה מהלוחמים  שיפעלו בדיוק כפי שפעלה הלוחמת: להסיר את האיום ולפגוע במחבל“, הדגיש.
״במהלך פטרול רגלי שעשינו על מנת לסכל יידויי אבנים לעבר ציר 60, הגיע המחבל ודקר את חברה שלי בצוואר“, שיחזרה הלוחמת שסיכלה את הפיגוע. „מיד יריתי מספר כדורים לכיוונו. הוא התקדם לעברי והמשכתי לירות על מנת להסיר את האיום״, סיפרה. סא“ל אדרי הוסיף כי „הלוחמת הבחינה במחבל קופץ על חברתה ודרכה את הנשק בזמן אמת כמצופה ממנה. בהיבט המבצעי האירוע התנהל בצורה מוצלחת מאוד“.
עם סיום האירוע והובלתה של לוחמת הגדוד לטיפול בבית החולים, שוחח מפקד הגדוד עם לוחמי הכוח. „לאחר שפינו את הלוחמת הפצועה נשארתי עם שלושת חברי הכוח האחרים, תחקרתי והרגעתי“, שיתף. „דיברתי איתם על משמעות האירוע ומה הולך לקרות עכשיו. ברגעים כאלה הכי חשוב להקנות להם תחושת ביטחון ותמיכה מצד המפקדים“. הכוח מנה ארבעה לוחמים, מתוכן שלוש לוחמות. „היה פה תפקוד מקצועי ומבצעי למופת. מי שפיקד על המשימה הייתה מ“כית, לוחמת, ומי שסגרה את האירוע הייתה לוחמת גם כן“, הדגיש סא“ל אדרי. „גם האופן שבו מיקמו את המשימה ביחס לציר וגם האופן בו הגיבו כאשר המחבל תקף היה מצוין. שניות אחרי התקיפה הוסר האיום“.

 

„הגדוד שלנו קיבל משימה להגן על הצירים ועל הישובים ולשם כך התפרסנו בנקודות מפתח. כוח כזה תפס השבוע שני מטעני צינור מוחבאים ובכך למעשה סיכל פיגוע“, הדגיש המג“ד. כעת נדרשים לוחמי הגדוד לשים בצד את משמעויות האירוע, הדאגה לחברת הגדוד שנפצעה, ואת החשש האישי – ולהמשיך במשימה. „עכשיו כולם מרגישים את הסכנה ואת המשמעות של התחככות קרובה עם מחבלים, ומבינים שתמיד עדיף שיתחככו עם הצבא ולא עם אזרחים עליהם נקראנו להגן“, קבע המג“ד. „אנחנו מסבירים את ההישג המבצעי ואת הלקחים שהופקו מהאירוע וממשיכים הלאה – הפעילות המבצעית לא עוצרת לרגע“.

Über עיתונאי מומחה אחים הרב לוי הישרדות

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com , http://achimlevi.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit , verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.