לא עוצמים עין: תרגיל חטיבתי בגזרת ג’נין

אירועי ירי, פיגועי דקירה, שמירות והתמודדות עם הפרות סדר המוניות – אלו הם רק חלק מהתרחישים אותם תירגלו החיילים והקצינים בחטיבה המרחבית מנשה, על רקע האירועים האחרונים בגזרה

תרגיל חטיבתי רחב היקף הסתיים אתמול בחטיבה המרחבית (חטמ“ר) מנשה. במהלך התרגיל שנמשך יממה, תורגלו כלל הכוחות שיישמו לקחים מהאירועים האחרונים בגזרה.

באימון לקחו חלק גדוד נצח יהודה של חטיבת כפיר, לוחמי הגדס“ר הבדואי ופלוגות משטרה צבאית הכפופות לחטיבה. בין שלל ההתרחישים התאמנו הלוחמים על תפקודם בתפעול אירוע מתמשך שהחל לכאורה בפיגוע ירי באזור תעשייה והתרחב לאזורים נוספים בגזרת החטיבה. בנוסף, תרגלו החיילים דרכי ההתמודדות עם פיגועי דקירה, תגבור השמירות והסיורים בשטח, מניעת התקהלות המונית ועוד.

„תורגלנו על ידי האוגדה בכל מצבי הקיצון בהם אנחנו יכולים להיתקל – מחדירה לישוב ועד אירוע דקירה“, אמר קצין האג“ם של החטמ“ר, רס“ן חנן שוורץ. „הדגשנו את חשיבות השמירה על קשר עין בין הלוחמים בכל מקום וזמן. זה נוהל שהוכיח את עצמו  בכל הפיגועים שקרו;  הקשב בין הלוחמים תרם להשתלטות מהירה על האירוע והסרת האיום“.

התרגיל התרחש על רקע חילופים של קציני מטה בחטמ“ר. למעשה, זו הייתה הפעם הראשונה בה התבצע אימון חטיבתי תחת פיקודם. „עכשיו חשיבות התרגול היא כפולה; גם כי תמיד חשוב לשמור על כשירות וגם כי זו הזדמנות מצוינת לבדוק איך אנחנו נראים באמת“, הוסיף רס“ן שוורץ.

אחד האתגרים הגדולים בחטיבה בימים אלה הוא השמירה על מרקם חיים תקין של כלל האוכלוסיות על רקע תקופת המסיק, שעלולה להגדיל את מספר החיכוכים. „אנחנו שמים דגש על מניעת החיכוך בין המתיישבים היהודים לאוכלוסייה הפלסטינית“, חידד רס“ן שוורץ. „מדובר בחיילים מיומנים שמתמודדים עם כל סוגי האירועים על בסיס יום יומי. בין פעילות מבצעית אחת לשניה, הם שומרים, מטפלים באירועי פח“ע והפרות סדר. על כל אלה מה שנשאר זה רק שיזכרו לאכול ולצחצח שיניים“.

Über עיתונאי מומחה אחים הרב לוי הישרדות

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com , http://achimlevi.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.