בעין הסערה: פלגת הדבורות התאמנה אתמול עם שייטת 13 וחיל האוויר

לוחמי פלגת הבט“ש של זרוע הים תרגלו אתמול תרחישי הגנה על חופי ישראל שכללו תקיפות חוף, הטלת רימונים נגד צוללנים ועוד || „אנחנו לא יודעים מתי נצא למבצע הבא, אבל אנחנו מתכוננים תמיד“

אימון של פלגת הדבורות 914, האמונות על הביטחון השוטף בזרוע הים, בו תרגלו הגנה על הזירה הצפונית, התקיים אתמול. הלוחמים, שכבר מכירים את התחושה של ים סוער, גלים שמטלטלים את הספינה וגשם חזק, תרגלו שיתופי פעולה שונים יחד עם שייטת 13, שייטת הסטי“לים ומסוקי חיל האוויר.

„יכולת לחימה רצופה היא אחד היתרונות של זרוע הים“, קבע מפקד פלגה 914, סא“ל רונן מירקם. „אנחנו יכולים להישאר בים לאורך זמן רב, במקומות רחוקים ללא צורך לחזור לחוף לשם אספקה. זה מאפשר פעילות לחימה מתמשכת וחשוב שנשמור עליה. אמנם אין לנו אפשרות לדעת מתי ומה יהיה במבצע או המלחמה הבאים, אבל אנחנו שומרים על כוננות וכשירות ומוכנים תמיד. תרגילים בהם הדגש הוא שילוביות מחזקים גם את היכולות שלנו וגם של הכוחות שמתאמנים איתנו“.

האימון החל במעגל ספינות בלב הים, בו תורגלו תרחישים קצרים; זריקת סירת גומי למים וחתירה בו בגלים הגבוהים, התמודדות עם אירוע אב“ך, והטלת רימונים נגד צוללים היו רק חלק מהם. מאוחר יותר עברו הלוחמים לתרחישים גדולים ומסובכים יותר, שכללו שיתוף פעולה בין כלי השייט, תיאום בין מפקדי הספינות, ועבודה מדויקת של כל הלוחמים.

האקט האחרון כלל תקיפת חוף של צמד דבורות – אירוע אשר מולו נאלצה פלגת הבט“ש להתמודד גם במהלך מבצע „צוק איתן“ – אלא שמפקד הסיירת, סרן אייל שמואלי החליט להקשות עוד יותר על חייליו. הוא הכריז לפתע על תקלות בשתי הספינות: לאחת נגמרה התחמושת ואחד החיילים נפצע מירי, והשניה נפגעה מטיל נ“ט. „תקיפת חוף היא תרחיש לא קל שדורש תיאום רב בין הכלים“, אמר סרן שמואלי. „אימונים כאלו מכינים את הספינות לזמן אמת ושומרים על מבצעיות. אני מאוד מרוצה מתפקוד הלוחמים בספינות“

Über עיתונאי מומחה אחים הרב לוי הישרדות

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com , http://achimlevi.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.