קצין, ג’נטלמן ושגריר

לראשונה: 12 קצינים ממדינות שונות בעולם סיימו את בה“ד 1 || בפרויקט ראשון ויחיד מסוגו עברו קציני יבשה משבעה צבאות זרים השתלמות מקבילה לקורס הקצינים הישראלי

לצידם של קציני היבשה החדשים, עמדו בפעם הראשונה 12 קצינים ממדינות שונות בעולם על רחבת המסדרים המיתולוגית בטקס הסיום שנערך בשבוע שעבר. בחודשיים האחרונים קציני יבשה משבעה צבאות זרים בדרגת סג“ם וסגן עברו השתלמות שמבוססת בתכניה על קורס הקצינים הישראלי. „המטרות הראשיות של הקורס היו ליצור היכרות בין הצבאות השונים, ללמוד אחד מהשני ולייצר שגרירים של צה“ל וזרוע היבשה שיכירו את המורכבות והאתגרים שבמדינה“, הסביר המדריך הראשי (מד“ר) בבה“ד 1, סא“ל יוסי קורן.

ניווטים, לחימה בשטח בנוי ותורות פיקוד הם רק חלק קטן ממה שעברו „הצוערים“ בקורס שהתקיים כולו בשפה האנגלית. כמו כן השתתפו בשבועות שטח ותרגלו יחד עם הצוערים הישראליים בשבוע המלחמה. הקצינים גם ביקרו בגזרות השונות ולמדו על האתגרים המבצעיים בכל אחת מהן. כמו כן, הם עברו השתלמויות בחיל הים, חיל האוויר ופיקוד העורף.

בנוסף להשתלמות המקצועית הצוות הבין-לאומי למד על המורשת ושגרת החיים במדינת ישראל. „בסוף הקורס פתאום הבנתי שהתקיים שינוי אמיתי בצורה בה קצינים אלו תופסים את מדינת ישראל“, מספר מפקדם בקורס, רס“ן איתמר פיטוסי. „חלק מהקצינים חשבו שאין פה בכלל שיגרת חיים בגלל המצב הביטחוני ושרוב המדינה היא מדבר וגמלים, והתפיסה שלהם השתנתה לחלוטין. היום הם מכירים את המדינה ואת שיגרת החיים והם יהיו שגרירים מצוינים לישראל“.

באחת מהשבתות במהלך הקורס הגיעו בנות הזוג והנשים של הקצינים לביקור בארץ. „סגן ג‘, קצין מהולנד סיפר לי שבסוף השבוע הזה בחר לקחת את אשתו לשדרות“, הוא מספר. „היה חשוב לו להביא אותה לתצפית על עזה ולהראות לה את החיים השגרתיים שמתנהלים כאן למרות איום הרקטות מהרצועה“, שיתף רס“ן פיטוסי.

ההחלטה על קיום קורס הקצינים הבין-לאומי התקבלה בזמן כהונתו של מפקד בה“ד 1 היוצא, אל“ם אבי גיל. זאת, מתוך הבנה ששיתוף הפעולה מאחד בין מדינות שונות שלהן אינטרס ביטחוני משותף ומאפשר למפקדים לרכוש כלים וניסיון שנצברו במקומות אחרים בעולם. „כמות הידע שמתרכזת בקורס הזה עצומה“, אמר, רס“ן איתמר פיטוסי. „כולם לומדים המון זה מזה, ולידע הזה יש ערך עצום“.

Über עיתונאי מומחה אחים הרב לוי הישרדות

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com , http://achimlevi.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit , verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.