מיוחד: כך מתכוננת חטיבת גולני ללחימה הבאה

החטיבה שרק לפני שבועיים איבדה את אחד מלוחמיה, סמל עומרי לוי ז“ל בפיגוע הירי בתחנה מרכזית באר שבע, שומרת על שגרת אימונים, מפיקה לקחים מהלחימה האחרונה בעזה, ומביטה קדימה || „זאת הרוח של גולני“, אל“ם רסאן עליאן

בצל המתיחות באיו“ש, יצאו לוחמי חטיבת גולני לתרגיל חטיבתי רחב היקף ברמת הגולן. בתרגיל, שנערך בשבוע שעבר ונמשך כחמישה ימים, תרגלה החטיבה יחד עם כוחות תותחנים ושיריון מתאר צפוני. „התרגיל הוכיח פעם נוספת את איכות החטיבה, ואת רמתה המקצועית“ אמר מפקד החטיבה אל“ם רסאן עליאן בסיום התרגיל החטיבתי. „זאת הרוח של גולני שמפעמת בה, רוח מיוחדת של נחישות, אחוות לוחמים ומשימתיות שאינה יודעת גבולות“, הוסיף. „תכונות אלה אינן נולדות בשדה הקרב אלא נבנות בשגרת האימונים. אתם, לוחמים ומפקדים, הוכחתם שוב את קיומן גם בתרגיל זה“.

„חטיבת גולני צריכה להוות ביטחון לתושבים ולהרים הרבה סימני שאלה אצל האויב“, שיתף סרן עמיחי הוד, מפקד פלוגה בגדוד 51. „אני מבטיח לכם שיש לכם על מי לסמוך“.

„הדבר החשוב הוא דימוי המלחמה הבאה ברזולוציות הגבוהות ביותר“, סיפר סרן הוד. לדבריו, ההשתתפות בלחימה במבצע „צוק איתן“ השפיעה על רוח הלוחמים ועל התנהלות התרגיל. „הפקנו לקחים מהמבצע, אבל אין מסמך שאנחנו משתנים על פיו. האויב נוקט צורות פעולה אחרות, ואנחנו צריכים לדעת להתכוונן בכל פעם מחדש. חייבים להישאר גמישים. אין ספק ש-‚צוק איתן‘, גיבש ראייה טובה לקרב הבא והאימונים נבנים בהתאם“.

סרן הוד הדגיש כי הצלחת התרגיל נבעה בעיקר משיתוף הפעולה בין כוחות המטה לשטח. „התרגילים לא מאמנים רק לחימה באויב, אלא גם את ניהול כוחותינו. אנחנו מתאמנים בכל הקשור ללוגיסטיקה ומנגד, בטיפול פצועים והרוגים“, סיפר סרן הוד והמשיך, „קשה לדמות מלחמה אמיתית, ותרח“ט לא יכול להיות מושלם. במלחמה צריך להתמודד עם תקלות שונות, ולכן, כדי להכין את החיילים בצורה הטובה ביותר, בתרגילים אין תנאים אופטימליים“.

החטיבה, שרק לפני שבועיים איבדה את אחד מלוחמיה, סמל עומרי לוי ז“ל שנרצח בפיגוע הירי בתחנה מרכזית באר שבע, עושה ככל שביכולתה כדי לשמור על שגרת האימונים. „אנחנו תמיד מתרגלים. המצב הביטחוני לא משפיע על האימונים שלנו“, חידד סרן הוד והוסיף, „גל הטרור מדגיש את תחושת המחויבות מפני שהחיילים מבינים את משמעות תפקידם. לפני שבועיים נהרג לצערנו לוחם מגדוד 12, דבר שחידד את תחושת השליחות“.

בסיכום התרגיל ולקראת עליית החטיבה להגנת גבולות המדינה בעזה, הדגיש מח“ט גולני, אל“ם רסאן עליאן כי, „כעת, פנינו קדימה אל עבר האתגרים המבצעיים במציאות הביטחונית הנפיצה של ימינו בגזרות השונות –  לרבות עזה ואיו“ש. אין לי ספק שביכולתכם להביא את רוחה המיוחדת של החטיבה לידי ביטוי גם בעשייתכם המבצעית“.

Über ACHIM LEVI SURVIVAL RABBINER JOURNALIST

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.