חדש בקורס חובלים: מגמת צוללות

בשורה בחיל הים: מגמה חדשה נפתחה בקורס חובלים – מגמת צוללות. שינוי זה יאפשר לצוערים בסיום קורס החובלים להגיע עם ניסיון מבצעי ורמה מקצועית גבוהה ויאפשר להם להתחיל בתוך זמן קצר תפקיד פיקודי בשייטת הצוללות

מגמת צוללות בקורס החובלים של חיל הים נפתחה אתמול. בעבר הצוערים היו ממוינים לתחום הצוללות לאחר שנה ושמונה חודשים בקורס וכיום, לאחר חצי שנה של שירות בצה“ל הם כבר נכנסים למגמת הצוללות ומתמקצעים בחיי הצוללן.

א‘ שהתגייס במרץ 2015 הוא אחד הצוערים שמתחיל את המחזור הראשון במגמה. הוא מגיע ממשפחה דתית והתלבט אם להישאר בישיבה, אך לבסוף, החליט להתגייס ולהתנדב למגמת הצוללות. „אני מתרגש להתחיל את המגמה ויודע שיהיה לי מעניין אך למרות זאת אני מודע לעומס „. א‘ מכיר את תחום הצוללות ובעיקר את תחום המכונות מאחיו הגדול, הצוער ג‘, שהתחיל אתמול את קורס החובלים לאחר שירות ארוך של שמונה שנים בשייטת הצוללות. ג‘ נותן לאחיו הצעיר „טיפים“ לשירות ומספר כי  מדובר בהתחלה מאתגרת ומשמעותית בשביל שניהם .למעשה, שניהם עתידים לשרת באותו התפקיד כאשר הצוער א‘ האח הקטן יסיים את מגמת הצוללות והאח הגדול הצוער ג‘ יסיים את קורס החובלים ויחזור לשירות בצוללות, שניהם מתארים זאת כחוויה מרגשת.


האחים: מימין ג‘, משמאל א‘

מפקד המגמה הראשון הוא רס“ן ע‘, שבתפקידו האחרון היה סגן מפקד אח“י תנין. בצוללות, כסגן מפקד צוללת הוא ניהל צוות, תכנן חשיבה קדימה, היה אחראי על עמידה במוכנות תמידית ליציאה לים ועל הכשירות של הצוות מבחינה מבצעית ועוד. הניסיון הרב שיש לע‘ מאפשר לו להנחיל לדור העתיד את מהות הפיקוד בצוללות מכל הבחינות.״השירות בצוללות הוא שונה ייחודי ומאתגר. הוא דורש שילוב של יכולות פיזיות ומנטליות רבות״ אמר. ע‘ היה אחד ממצטייני הרמטכ“ל ביום העצמאות האחרון, את ההצטיינות קיבל בין היתר על פעילותו בגרמניה להבאת הצוללת אח“י תנין.


רס“ן ע‘

המבחנים שעוברים המועמדים למגמה כוללים מבחן סימולטור שבוחן את היכולת של כל צוער להתמודד עם החיים בצוללת, על יכולת השליטה במערכות הצוללת ועל היכולות הטכניות של כל צוער. בנוסף, המיון כולל שיחה עם פסיכולוג משייטת הצוללות ופסיכולוג של בית הספר לקצינים וכן, חוות דעת של מפקד שייטת הצוללות על כל מועמד . ״הצוערים המתקבלים למגמה עומדים בקריטריונים גבוהים ונדרשים להפגין כישורים ויכולות גבוהות, ברמה הבין אישית מקצועית ופיקודית״ סיפר ע׳ .

פתיחת המגמה תאפשר לצוערים להתנסות בתחומים שונים של פיקוד בצוללת ותכין אותם במשך תקופה ארוכה יותר לאופי השירות בצוללות.

Über עיתונאי מומחה אחים הרב לוי הישרדות

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com , http://achimlevi.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.