מוציאים דרכון בחצי מחיר

מתכננים את הטיול הגדול אחרי צבא? צריכים להוציא דרכון? מחלקת פרט באגף כוח אדם שמחה לבשר לכם כי אתם זכאים ל- 50 אחוז הנחה בהנפקה של דרכון חדש

חדש: חיילי סדיר זכאים ל-50 אחוז הנחה עבור מספר שירותים במשרד הפנים. בין ההטבות ניתן למצוא הנפקת דרכונים בחצי מחיר וכן הנפקת תעודות המעידות על אזרחות ישראלית ועל שינוי פרטים אישיים כגון שם פרטי או משפחה. „אנחנו כל הזמן מחפשים איך להיות הכי רלוונטיים והכי קשובים לצרכי החיילים“, הסביר ראש מחלקת פרט באגף כח האדם, אל“ם גיל בן שאול.

חיילים בשירות חובה יוכלו להוציא דרכון ב-120 שקלים במקום ב- 240 וכן לחדש אותו בהנחה של חצי מחיר. ההנחה תחול גם על האגרה הנוספת עבור הוצאת דרכון במקום זה שאבד או נגנב ב- 280 שקלים במקום ב-560. „לחיילי המילואים קיימת הטבה דומה כבר קרוב לשש שנים ואנחנו שמחים שעכשיו גם חיילי סדיר יוכלו ליהנות ממנה“, סיפר אל“ם בן שאול. כמו כן, חייל שמעוניין להוציא דרכון בשדה התעופה ישלם לא יותר מ- 700 שקלים במקום 1,120 שקלים, כפי שהיה נהוג בעבר.

חיילים שיבחרו לשלם באמצעות אתר האינטרנט של רשות האוכלוסין ישלמו אפילו פחות. מחודש נובמבר ועד חודש פברואר, מחיר אגרת הנפקת דרכון באתר עומד על 195 שקלים. בעקבות החידוש ישלמו חיילי הסדיר מחצית מסכום זה. „חייל בשירות סדיר נחשב כמי שמחזיק בתעודת חוגר או בתעודת קצין“, הבהיר הרמ“ח. חשוב לציין כי לפי התקנות שאושרו ההנחה לא תינתן לחיילים שמוגדרים כעריקים לפי פקודות הצבא, לחיילים במעצר במשך תקופה רצופה העולה על 30 יום או לחיילים המרצים עונש מאסר או מחבוש.

מרבית השירותים כיום במשרד הפנים כבר ניתנים לחיילים בחינם. „מדובר ביוזמה מבורכת. כעת, אחרי שוועדת הכספים של הכנסת אישרה זאת, הכנסנו תיקון לתקנות הרלוונטיות וניתן כבר החודש להתחיל לממש את ההטבה“, הבהיר אל“ם בן שאול. ההטבה תקפה גם עבור חיילים שנמצאים בחופשת שחרור מהצבא (חפש“ש). „אני מקווה שכבר בקרוב נוכל לבשר לכם על הוספת הטבות נוספות לחיילים. הנושא נמצא בטיפולנו המסור והוא בהחלט בראש סדר העדיפויות שלנו“.

Über ACHIM LEVI SURVIVAL RABBINER JOURNALIST

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.