מתגייסים לחטיבת הנח“ל? הכירו את הגדודים

מתגייסים לחטיבת הנח“ל? הכירו את הגדודים

שלושה גדודים סדירים ויחידת סיור מצפים לקלוט אליהם מאות לוחמים חדשים וחדורי מוטיבציה. רגע לפני שהם עומדים להתחיל את המסלול המאתגר, אתר צה“ל מציג – כל מה שחשוב לדעת על הגדודים בחטיבה הירוקה

חטיבת הנח“ל, ידועה יותר מכל בהון האנושי שלה – לוחמים חזקים בעלי ראש על הכתפיים, ערבים זה לזה ומוכנים לכל משימה. רגע לפני שמצטרפים אליה מאות חיילים חדשים, אתר צה“ל מציג את גדודי החטיבה, ומה מיוחד בכל אחד מהם:

יחידת הסיור – טופז

סיסמא: בהשקט ובבטחה תהיה גבורתכם
„אנחנו פועלים בשקט ובמקצועיות. עושים כל מה שצריך, אבל בענווה ובלי להתרברב“, מדגיש מפקד צוות טירונים, סג“ם עמרי קזאדו
סיכה: חנית ולצידה חצים, כסמל ליחידה שמובילה את שאר הגדודים בחירום ובשגרה. משני הצדדים יש כנפיים גדולות

חיילי הגדס“ר בסיום מסע הכומתה

רק בטופז: בסוף המסלול, כחלק ממסע הכומתה, מטפסים הטירונים לפסגת הר קנאים, שם מתקיים טקס מרגש בו הם הופכים באופן רשמי ללוחמים. „כל היחידה מגיעה לשם והמפקדים מעניקים לחיילים את סיכות הלוחם עבורם הם עבדו מאוד קשה“, מספר סג“ם קזאדו.
דבר המפקד למתגייסים: „אל תתפשרו – תנסו להגיע ליחדת הסיור ותשאפו לתת מעצמכם כמה שיותר. כשקשה תלמדו לנשוך שפתיים ולהמשיך הלאה. תעזרו בחברים לצדכם, כי רק בזכות האנשים היחידה שלנו כל כך מצוינת“.

חיילי הגסד“ר מטפסים במעלה הר קנאים

גדוד בזלת

סיסמא: השמיים הם הגבול
„אין משימה שהגדוד קיבל ולא עמד בה“, מספר סגן מפקד פלוגת החוד, סגן שלום בוכריס. „החיילים בגדוד משלימים כל משימה בצורה הכי טובה מתוך מחויבות ורצון אמיתי לתרום לחברה“.
סיכה: גדוד בזלת הוקם תחילה כגדוד בחטיבת הצנחנים, ועל כן כונה „הנח“ל המוצנח“. בסיכת הגדוד מופיעות כנפי צניחה, לצד מגל וחרב.
רק בגדוד בזלת: „פלוגת בני הגרעינים“ מייחדת את גדוד בזלת. היא מורכבת מחיילים שבחרו להתגייס במסלול גרעין נח“ל, כלומר – הם משלבים את שירותם הצבאי עם חיי קומונה, התנדבות ותרומה לקהילה.
דבר המפקד למתגייסים: „מאוד קל למצוא תירוצים, אבל אם אתם לא תיקחו בשתי הידיים את משימת ההגנה על המדינה – לא יהיה מישהו שיעשה את זה במקומכם“, אומר סגן בוכריס. „זה התור שלכם לקחת אחריות וההזדמנות שלכם להשפיע“.

גדוד גרניט

סיסמא: גדוד גרניט חוד החנית
„הסיסמא מסמלת את השאיפה של הגדוד להיות ראשון בהכל, לתת הכל ולא לוותר“, מציין מפקד מחלקה בפלוגה המסייעת, סג“ם ישי מאיר. „החיילים שלנו לא מתפשרים, עובדים קשה ושואפים למצוינות“.
סיכה: חרב, מגל, וכנפיים חדות.
רק בגדוד גרניט: בעקבות פעילות הגדוד במבצע „חומת מגן“ הוענק לו צל“ש הרמטכ“ל.
דבר המפקד למתגייסים: „אנחנו מחכים לכם במשפחת גרניט – בית חם ואוהב. סומכים עליכם שתבואו חדורי אמונה ומוטיבציה ומזמינים אתכם לקחת חלק במורשת המפוארת של הגדוד. חשוב שתדעו שבצבא נגמרים המשחקים, וצריך לעבוד קשה כדי להפוך ללוחמים הכי טובים“.

מפקדי הכיתות של הגדוד בסיום קורס המפקדים

גדוד שחם

סיסמא: גדוד שחם – העצמה האנושית
„הכוח של הגדוד לא נובע רק מנשקים מעולים ומכונות, אלא מהאנשים שנותנים מעצמם הכל“, מסביר מפקד מחלקה בפלוגה המבצעית, סג“ם תם סולומון
סיכה: חרב, מגל, וכנפיים גדולות של ציפור.
רק בגדוד שחם: עם פרוץ מבצע „צוק איתן“ בשנה שעברה, הגדוד היה הראשון להיכנס לרצועת עזה. הגדוד עוטר בצל“ש מפקד האוגדה, וכן הוענקו צל“שים נוספים לחמישה מלוחמיו על גבורתם בקרבות.
דבר המפקד למתגייסים: „אתם עומדים להיכנס למקום שבאמת מונע מהיתרון האנושי בו – גם פיזית וגם נפשית. אני מבטיח לכם שכשתצטרפו לגדוד תבינו באמת מהי חברות ואחוות לוחמים“.

Über עיתונאי מומחה אחים הרב לוי הישרדות

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com , http://achimlevi.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.