נא להכיר: „למטייל“ נוסח צה“ל

אם אתם שייכים לזן נושאי התרמילים יש אפליקצייה שאתם חייבים להכיר, אפליקצייה חדשה בשם „המרחב הקרוב“ מציעה לחיילים הבאים לבקר בפיקוד צפון שלל אטרקציות, ממסלולי טיולים אטראקטיביים ועד לאתרי מורשת

בפעם הבאה שאתם נוסעים לטייל בצפון עזבו את הספרים המאובקים, נא להכיר: אפליקציית „המרחב הקרוב“. האפליקצייה, אשר עלתה לאוויר בחודש האחרון מציגה מפת אתרי טיולים  של אוגדה עוצבת הגליל החולשת על האזור שבין ראש הנקרה להר דב וכוללת פירוט והכוונה לאתרי מורשת, מסלולי טיולים, אנדרטאות, מוזיאונים, נקודות תצפית ועוד. מטרת האפליקצייה היא ליצור חיבור והיכרות מרבית של החיילים והמטיילים עם השטח והמסלולים הישר ממכשירי הסלולאר. „כדי שחיילים ישמרו על הגבולות ויעמדו באומץ עם הפנים ללבנון, הם צריכים לדעת מה עומד מאחוריהם“, קבעה יוזמת הפיתוח, קצינת החינוך של האוגדה, רס“ן אלה מעוז. „כמו שאומרים – רק אדם שיודע למה, יוכל לשאת כל ‚איך‘ „.

האפליקצייה, שפועלת באמצעות GPS,  מאפשרת הצגה של המפה במספר דרכים, מתמונת לווין ועד ראיית השטח במציאות, וניתן להורידה ללא עלות לכל מכשיר אנדרואיד. בלחיצת כפתור יכול כל חייל ואזרח למצוא אתר טיול מתאים, דרכי הגעה, אורך מסלולו ודירוג האתר שנעשה ע“י הגולשים בעצמם. „חוברות מידע וספרי טיולים הם לא רלוונטים היום“, הסבירה רס“ן מעוז והדגישה, „בעידן בו האינטרנט הוא השולט, אנחנו רוצים להיות בצד מנצח“.

הקלות והזמינות  שמאפשרת האפליקצייה פותחות בפני קצינים בגזרה אופציות מגוונות לימי העשרה לחייליהם. „כשיש זיקה למורשת, החייל מרגיש את משמעות השמירה ואת האחריות על כתפיו“, אמרה רס“ן מעוז. „המטרה היא שחיילים יבינו שהם ממלאים משימה חשובה שאפשרה לעם ישראל לאורך ההיסטוריה וגם כיום, לישון בבטחה“.

רס“ן אלה מעוז ומפתחה הטכני של האפליקצייה, סמל יותם לוצקי היו מועמדים לפרס ראוי לשבח, במסגרת טקס מצטייני מפקד פצ“ן בחודש האחרון. „מהפעם הראשונה בה דיברנו על האפליקצייה ידעתי שהיא תצליח“, ספרה רס“ן מעוז ופירטה, „היום משתמשים בה מאות אנשים, מה שמוכיח שחיילים בני 20 בעידן בו הכל אינטרנטי ומהיר, מחפשים וצמאים לתוכן איכותי ומשמעותי“.

Über ACHIM LEVI SURVIVAL RABBINER JOURNALIST

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.