מוציאים את החרמוניות מהארון: כך נערך צה“ל לחורף הקרוב

בגזרת הצפון מכינים את מפלסות השלג, בדרום ממפים את הגזרה הענקית ואוטמים מבנים, ובמרכז מציבים אספקת חירום במוצבים || עשרות אלפי שקיות חימום וביגוד חם סופקו ליחידות הלוחמות בחודש האחרון

7,400 חליפות סערה, 5,800 חרמוניות, ו20,000 שקיות חימום כבר סופקו ליחידות הלוחמות – לקראת החורף מערך הלוגיסטיקה בצה“ל מתכונן במלוא המרץ. תיקון מפלסות שלג, הגדלת מלאי מנות הקרב, ומיפוי צירים הם רק ההתחלה. אתר צה“ל מציג: כך נערכות הגזרות השונות לסופות הקרבות.

בגזרת הצפון האתגר העיקרי הוא השלג הרב שנערם, בעיקר באזור רמת הגולן והחרמון. פעמים רבות חיילים לא יכולים להגיע למוצב שלהם כיוון שהדרך חסומה בשלג. בדיוק לשם כך, הוקמה היחידה לפינוי שלגים. ליחידה, שמורכבת ברובה מאנשי מילואים, יש מגוון כלים כמו חתולי שלג וכלים לפיזור מלח להמסת הקרח. „אנשי המילואים שלנו תמיד שמחים ומתנדבים להגיע“, אמר מנהל העבודה של היחידה, רס“ר כפיר סבג. „דאגנו מראש להכין את הכלים- הם נשלחו למוסכים ותודלקו מראש. אנשי היחידה צפויים להתגייס בחודש הקרוב כדי לתת את המענה הטוב ביותר ללוחמים שלנו“.

„אנחנו לא יכולים להוריד את הרגל מהגז“

גם באיו“ש מתחילים להתכונן לחורף כבר מעכשיו. „יש בגזרה שלנו סכנת נתק לחלק מהמוצבים – בין אם בגלל שלג שיחסום את הגישה או שהחשמל ייפול“, ציין קצין הלוגיסטיקה של חטיבת עציון, רס“ן דוד אלון. „לכן הצבנו בהם מלאי מיוחד שכולל מזון דלק וציוד חורף, ויאפשר להם, במקרה הצורך, עצמאות לפחות לעוד שלושה ימים“.

„בעקבות המצב הביטחוני המתוח בגזרה, היא תוגברה בכוחות שאנחנו צריכים לאכלס ולדאוג להם להכל; אוכל, ציוד, חשמל. אנחנו לא יכולים להוריד את הרגל מהגז“, הוא המשיך. „אנחנו נערכים גם לסייע לישובים סביב המוצבים על ידי פינוי צירים, חילוץ רכבים וטיפול בנפגעי קור“.

מתכוננים לשטפונות בדרום

ההכנה לחורף באוגדה 80 שבפיקוד הדרום, החלה כבר בספטמבר, במיפוי נזקי החורף הקודם ובשיפוץ ושיפור הבסיסים. „צריך להבין שהגזרה היא עצומה כך שכשבמוצב אחד יורד שלג, בשני דווקא חם“, הסביר קצין הלוגיסטיקה של האוגדה, סא“ל אבישי לביא. „בשביל שנוכל להיערך בצורה הטובה ביותר אנחנו עושים מיפוי עם כלל הבעיות שגילינו במהלך החורף“.

ההכנות מתחילות בטיפול במפגעי בטיחות כמו איטום גגות ומבנים נגד חדירת הגשם, וממשיכות לטיפול בחשמל ובהתקנת מזגנים. „הגזרה שלנו רווית שיטפונות, וגם זה משהו שאנחנו תמיד לוקחים בחשבון“, אמר סא“ל לביא. „צוותים עם כלי ציוד מכני הנדסי עובדים שעות נוספות כדי להכין את הקרקע והצירים מפני שיטפונות“.

Über עיתונאי מומחה אחים הרב לוי הישרדות

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com , http://achimlevi.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.