צה“ל פותח במבצע החזרת ציוד

מבצע רחב היקף צפוי להתקיים בשבועות הקרובים כשבמהלכו יוכלו אזרחי ישראל להשיב את הציוד הצבאי מבלי להזדהות ומבלי לעמוד לדין || „אנחנו קוראים לכל אזרחי המדינה לנצל את ההזדמנות ולהשיב לצה“ל את הציוד“, אמר ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה

צה“ל יקיים מבצע רחב היקף לאיסוף והחזרת ציוד צבאי, שיחל ביום ראשון ה-20.3 (2016) בשבוע הבא ויסתיים ביום שישי ה-15.4 (2016). תכליתו של המבצע, שנערך אחת לכמה שנים, היא לאפשר לכל אזרח ותושב ישראל להחזיר לצה“ל ציוד צבאי הנמצא ברשותו מבלי להישאל על כך, ומבלי לעמוד לדין על אחזקתו או השגתו. „אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה מוביל את המבצע בשיתוף משטרת ישראל והרשויות המקומיות“, אמר ראש חטיבת הלוגיסטיקה, תא“ל יורם אזולאי, שלדבריו שתי סיבות מרכזיות לקיום המבצע. „לאחר שני מבצעים גדולים כמו ‚עמוד ענן‘ ו-‚צוק איתן‘, ובנוסף רה ארגון גדול בצה“ל שבמסגרתו נסגרו יחידות רבות, ככל הנראה נותר בידי הציבור ציוד צבאי שיכול להוות סכנה לסביבה“.
שני הגורמים העיקריים למבצע הם ההיבט הביטחוני – כלומר, מניעת הגעת הציוד לגורמים עוינים, וההיבט הבטיחותי שנועד למנוע מפגעים בטיחותיים למחזיקים באמצעים אלו. בנוסף, כל הציוד שיוחזר במהלך המבצע, יעבור את הבדיקות הנדרשות, והפריטים שיימצאו ראויים, יחזרו לשימוש הצבא.

כידוע, החזקת ציוד צבאי מחוץ לתחומי הצבא וללא אישור מיוחד, מהווה עבירה על החוק ועלולה להוביל לכתבי אישום ולענישה בהתאם לאמור בחוק. עם זאת, במהלך המבצע בלבד, יוכלו אזרחי ותושבי ישראל להחזיר ציוד צבאי הנמצא ברשותם, וזאת מבלי להיחקר על סיבת ההחזקה והוצאת הציוד מצה“ל, מבלי להזדהות וכאמור, מבלי לעמוד על כך לדין.
„אנחנו קוראים לכל אזרחי המדינה לנצל את ההזדמנות ולהשיב לצה“ל את הציוד“, הוסיף תא“ל אזולאי. „לאור הצלחת מבצעים קודמים, במהלכם החזרנו לשימוש מחדש בצה“ל ציוד בשווי 4.5 מיליון ש“ח, אני בטוח שגם הפעם האזרחים ירתמו למשימה“.

עמדות ההחזרה ימוקמו בבסיסי צה“ל, תחנות משטרה, ובתי החייל ברחבי הארץ. את כל המידע על המבצע ורשימה מפורטת של עמדות ההחזרה, ניתן לקבל באתר מחזירים ציוד לצה“ל, mahzirim.co.il, וכן במוקד מיוחד אליו ניתן לפנות בכל שאלה ובקשה בטלפון מקוצר: 9272*.

Über עיתונאי מומחה אחים הרב לוי הישרדות

https://raymundmartini.wordpress.com , http://losangelesnewsone.wordpress.com , http://achimlevi.com
Dieser Beitrag wurde unter Achim Levi (Raymund Martini), צה"ל abgelegt und mit , , , verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.